08sty

16 stycznia odwiedzi nas zespół PECTUS – Ambasador Konwoju Muszkieterów

 

Zespół Pctus Ambasadorem Konwoju Muszkieterów. 6 grudnia wystartowała trzynasta edycja Konwoju Muszkieterów. Ta najstarsza inicjatywa prospołeczna jest prowadzona przez Fundację Muszkieterów, którą tworzą wszyscy właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. Jest ona odpowiedzią na wzrastające potrzeby m. in. placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka, szkół. W tym roku pomoc finansowa dotrze do ponad 280 ośrodków wspierających dzieci i młodzież w całej Polsce.

 

Ideą Konwoju Muszkieterów jest niesienie pomocy placówkom w całej Polsce, szczególnie tym z małych i średnich miejscowości. Są to zarówno jednostki dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, parafialne zespoły Caritas, jak również młodzieżowe kluby sportowe. Wszystkie ośrodki, wytypowane przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, otrzymają czeki w wysokości 3 500 zł. Darowizny te będą mogły zostać przeznaczone na najpilniejsze potrzeby placówek.

Co roku patronat nad Konwojem Muszkieterów obejmują znani, polscy artyści. Ambasadorem tegorocznego Konwoju został braterski PECTUS, który postanowił nie tylko wesprzeć Konwój swoim wizerunkiem, ale również aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zespół Pectus odwiedzi trzy wybrane placówki w: Warszawie, Bolesławcu i Białej Podlaskiej. Podczas spotkań odbędzie się wspólne kolędowanie oraz przekazanie czeku na rzecz wybranej organizacji.

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów 2013 można znaleźć tutaj >>>

Źródło: www.pectus.com.pl, www.muszkieterowie.pl

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu