Obrazek
14sty

Spotkanie z Prezes Zarządu PFRON w Warszawie

?Wspólny Świat? rozmawia z Prezes  Zarządu PFRON w Warszawie.

W poniedziałek, 12 stycznia doszło w Warszawie do spotkania ?na szczycie”. Przedstawiciele Stowarzyszenia ?Wspólny Świat? z Białej Podlaskiej, spotkali się z Prezes Zarządu PFRON, panią Teresą Hernik. Rozmowy przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze, a dotyczyły głównie budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

?Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa przedsięwzięcia i determinacji. To właśnie dzięki takim stowarzyszeniom jak ?Wspólny Świat?, środowiska lokalne mają zaspokojone swoje potrzeby, a samorząd terytorialny zyskuje znakomitego partnera w realizacji zadań własnych. Będę Wam kibicować w realizacji tego pięknego celu budowy Centrum i już dziś deklaruję możliwe wsparcie.? ? powiedziała podczas spotkania, Prezes PFRON Teresa Hernik.

Anna Chwałek, która przewodniczyła bialskiej delegacji, nie kryła zadowolenia ?Zyskanie tak wartościowego partnera w osobie Pani Prezes PFRON Teresy Hernik, to dla nas wielka rzecz. Już podczas spotkania, uzyskaliśmy cenne wskazówki ,skąd możemy pozyskać fundusze i na co zwrócić szczególną uwagę. Pani Prezes zadeklarowała też wsparcie instytucjonalne naszego projektu oraz listy rekomendujące, które z pewnością pomogą nam w dalszych działaniach. Bardzo się cieszymy, że do takiego spotkania doszło i że okazało się ono tak owocne.?

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie pozyskało od miasta działkę i budynek po byłym Zajeździe ?U Radziwiłła?. Dodatkowo, posiada też wstępną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną, przyszłego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Teraz projekt będzie w najbliższym czasie uszczegóławiany tak, by spełniał wszystkie normy niezbędne w kwestii ubiegania się o fundusze unijne.

Władze Stowarzyszenia ?Wspólny Świat? nie ustają w poszukiwaniu sponsorów i osób dobrej woli, które zechcą projekt budowy Centrum wesprzeć. To wyjątkowe przedsięwzięcie w skali kraju i tak bardzo potrzebne podopiecznym Stowarzyszenia.

W spotkaniu, Stowarzyszenie ?Wspólny Świat? reprezentowały: Anna Chwałek , Prezes Stowarzyszenia, Marta Łukowska-Almaszy, Dyrektor Ośrodka Terapii, Ewa Chamicewicz, specjalistka ds. pozyskiwania funduszy oraz Katarzyna Turosieńska-Durlik, specjalista ds. PR.

Galeria >>>>>

 

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu