Obrazek
01paź

Wyjątkowa Bialczanka

Dnia 28 września odbyła się Gala szóstej edycji konkursu Wyjątkowa Bialczanka, organizowanego przez Bialskie Stowarzyszenie Kobiet.

Z dumą i wielką radością informujemy że ten zaszczytny tytuł zdobyła Prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat – Anna Chwałek. W ten sposób doceniono rezultaty jej działań na rzecz dzieci z autyzmem i ich rodzin w naszym mieście ? a zwłaszcza utworzenie i permanentny rozwój Ośrodka Terapii, Przedszkola i Szkoły dla Dzieci z Autyzmem oraz Ośrodka Szkoleniowego, gdzie dzieci z autyzmem i ich rodziny a także inne osoby, których życie zawodowe lub prywatne związane jest a z autyzmem, mogą korzystać z kompleksowej, specjalistycznej pomocy.

 

Laudację podczas Gali Konkursu wygłosił Pan Józef Szeptycki honorowy członek BSK, w której podkreślał liczne dokonania Pani Anny w ciągu minionych 6-ciu lat akcentując ich znaczenie dla rodzin dotkniętych problemem autyzmu i doceniając determinację i wytrwałość laureatki w realizacji celu. Nagrodę wręczył laureatce Prezydent Andrzej Czapski, podkreślając zasługi Anny Chwałek dla społeczności miasta Biała Podlaska.

W swoim wystąpieniu Pani Chwałek mówiła o swojej inspiracji do podejmowanych przez nią działań i jednocześnie o źródle siły i osiągniętego przez nią sukcesu – o swoim synu Kubie, chłopcu dotkniętym autyzmem. Podkreślała także ogromną rolę i znaczenie jej ?wspaniałej kadry specjalistów? w realizacji jej planów i zamierzeń.

W imieniu członków i pracowników Stowarzyszenia Wspólny Świat gratulacje złożyła Dyrektor Ośrodka Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych, w których podkreśliła, że dzięki jej przedsiębiorczości, charyzmie i wielkiemu sercu stworzyła Organizację wyjątkową, rozpoznawalną i cenioną w kraju.

W imieniu rodziców – współzałożycieli Stowarzyszenia ? zabrała głos Katarzyna Fijałkowska, dziękując za stworzenie miejsca, w którym ich dzieci czują się kochane i bezpieczne. Wzruszającą mowę w imieniu rodziców małych dzieci z autyzmem, podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat, wygłosiła Anna Kraciuk dziękując Pani Chwałek za umożliwienie jej dziecku i innym maluszkom z autyzmem wszechstronnego rozwoju w atmosferze pełnej życzliwości i zrozumienia.

W uroczystości uczestniczyli Konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej – Sergiej Aleksiejewicz z małżonką , Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski – Patron Honorowy Konkursu, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Anna Kaliszuk, laureatki poprzednich edycji konkursu oraz wielu gości a wśród nich liczna grupa rodziców, terapeutów, nauczycieli  i pracowników Stowarzyszenia Wspólny Świat.

 

Anna Chwałek Wyjątkową Bialczanką  roku 2013 (galeria)

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu