Obrazek
12maj

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie Stowarzyszenie  ,,Wspólny Świat? aktywnie włączyło się do obchodów tej uroczystości. Wszystkie dzieci i rodzice, nauczyciele oraz terapeuci uczestniczyli w  ,,marszu godności?, którego pochód wyruszył z Parku Radziwiłła i ulicami miasta przeszedł do kina Merkury, które na tą chwilę udostępnił dyrektor kina. Tam odbyło się przedstawienie teatralne pt: ,,Wspólny Świat?, którego byliśmy organizatorami.
Głównym celem tej inicjatywy była integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych, połączenie dwóch światów, zatem w skład obsady aktorskiej wchodziły dzieci z autyzmem i ich zdrowe rodzeństwo oraz nauczyciele i terapeuci pełniący rolę wspomagającą.

Myślą przewodnią niecodziennego występu była akceptacja tego, co jest inne, a co  nie znaczy gorsze, wręcz przeciwnie, jest zadziwiające, radosne i mieniące się paletą różnorodnych barw. Pokazano, że świat autyzmu, jest wspaniały, kolorowy , bogaty w niezwykłe uczucia i wielkie wartości, dlatego spektakl był małym udanym krokiem ku zmianie mentalności społecznej.
Dzieci po długotrwałych przygotowaniach pokonały swoją nieśmiałość i wystąpiły przed  publicznością, która wypełniała salę po brzegi. Widownia śledziła przedstawienie z zapartym tchem i nagrodziła aktorów wielkimi brawami. Scenografię przygotowała pani Bożena Micewicz i pani Agnieszka Mirończuk.


Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była muzykoterapeutka  pani Małgorzata Storto. Reżyserem przedstawienia była pani Sylwia Matyjasik.

Dyrekcja i pracownicy Stowarzyszenia  ,, Wspólny Świat?, dziękują Osiedlowemu Klubowi Kultury Eureka, za nagłośnienie i udostępnienie oświetlenia naszego przedstawienia.

Dziękujemy również pani Renacie Gabir i pani Marii Krzewickiej za wykonanie kostiumów, oraz panu Dariuszowi Maleńczukowi za pomoc w transporcie scenografii.

Zapraszamy do FOTORELACJI Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie Stowarzyszenie  ,,Wspólny Świat?

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu