Obrazek
21sty

Polskie Radio Trójka. Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem -„Wspólny Świat”

[14.01.2020]

Stowarzyszenie „Wspólny świat” z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem.

Obejmuje wsparciem prawie 200 osób z terenu Białej Podlaskiej oraz północnej części województwa lubelskiego. Organizacja zatrudnia ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów. Współpracuje aktywnie z ośrodkami we Francji i na Białorusi oraz białoruskim ministerstwem edukacji. Działa aktywnie w organizacji Autyzm-Polska zrzeszającej ponad 60 podmiotów z Polski, a od 2019 jest w komisji rewizyjnej tej organizacji. W Białej Podlaskiej buduje Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– To już jest kilkanaście lat działalności stowarzyszenia, które powstało w 2007 roku. To już jest pewnego rodzaju marka. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na hasło „Wspólny świat” od razu wiedzą, że pomagamy dzieciom z autyzmem, wspieramy ich rodziny i budujemy pierwsze w Polsce centrum pomocy osobom z autyzmem – mówi jedna z założycielek stowarzyszenia. Tak ogromne przedsięwzięcie – obejmujące budowę mieszkań treningowych, szkoły, przedszkola oraz miejsc rekreacji i rehabilitacji – wymaga wielkich nakładów finansowych.

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu