Obrazek
22paź

Program Opieka wytchnieniową w formie pobytu dziennego dla naszych podopiecznych

[22.10.2020]

Nasze Stowarzyszenie realizuje opiekę wytchnieniową w formie pobytu dziennego w ramach programu „ Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020,  dofinansowanego przez Gminę Miejską Biała Podlaska reprezentowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Program z opieki wytchnieniowej, zwany w II części zamówienia to: „Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego – w innym miejscu wskazanym przez uczestnika Programu lub jego opiekuna prawnego, które otrzyma pozytywną opinię gminy/powiatu realizującego program, polegające na sprawowaniu opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności/orzeczeniami równoważnymi – z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi”.

„21 października br. miały miejsce pierwsze zajęcia grupowe w ramach programu, kształtujące samodzielność naszych podopiecznych. W ramach zajęć wykonywaliśmy prace plastyczne, samodzielnie przygotowaliśmy poczęstunek oraz sok z jabłek. Wspólnie uczestniczyliśmy w projekcji filmu familijnego. W ramach programu realizujemy również zajęcia w formie indywidualnej oraz ( w ramach działalności fundacji) opiekę wytchnieniową dla rodziców naszych podopiecznych.

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu