Obrazek
17lip

Turnus Bieszczady 2014

Dzieci i młodzież z Ośrodka Terapii, prowadzonego przez Stowarzyszenie ?Wspólny Świat? z Białej Podlaskiej, przebywały na turnusie usprawniająco-rekreacyjnym w Bieszczadach. Dwa tygodnie w przepięknej okolicy, to czas wypełniony zwiedzaniem i programem rehabilitacyjnym. Z ośrodka w Olszanicy, nasi podopieczni wyruszali m.in. na wycieczki do Polańczyka, Sanoka, pływali statkiem po Jeziorze Solińskim, spacerowali po Połoninie Wetlińskiej. W programie rehabilitacyjnym mieli zajęcia muzyczno-arte, spotkania z pedagogiem, psychologiem i logopedą, jazdę konną oraz zajęcia na basenie.

 

 

Taki sposób spędzania wakacji jest niezapomnianą przygodą dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Odpowiednio przygotowany program w którym jest czas zarówno na zabawę, jak i rehabilitację, daje bardzo wysokie efekty terapeutyczne. A sama okolica wpływa na uczestników turnusu bardzo kojąco.

Wyjazd został przygotowany przez B.T. ?TAIRON? Turystyka Aktywna i Rehabilitacja Osób Niepełnosprawnych z Lublina oraz Stowarzyszenie ?Wspólny Świat? z Białej Podlaskiej.

W wyjeździe uczestniczyło prawie 50 osób (dzieci wraz z rodzicami i opiekunami).

Aktualnie trwa podobny turnus w Wiśle, a na przełomie lipca i sierpnia miejscem docelowego wyjazdu będzie Susiec na Roztoczu.

 

Media o naszym turnusie:


 

Fotorelacja >>>>>>

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu