Obrazek
11kwi

Konkurs filmowo-fotograficzny: Autyzm wprowadza zmysły w błąd

 

Co by było, gdybyś któregoś dnia obudził się, a żaden z dotychczas poznanych zmysłami schematów nie był taki jak zawsze: sól byłaby słodka, wrzątek by nie parzył, ludzie zamiast mówić wydawaliby niezrozumiały dla ucha szum, a oczy widziały najmniejsze pyłki powietrza, które nieustannie wirując zasłaniają świat?

 


Celem otwartego konkursu filmowo-fotograficznego jest przedstawienie w możliwie sugestywny sposób świata osoby z autyzmem. Konkurs realizowany jest w ramach kampanii społecznej ?Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem?, której ideą jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy, z którymi spotykają się osoby, dotknięte autyzmem.


Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:

  • Filmowej – filmy zrealizowane dowolną techniką, których długość wynosi od 30 sekund do 5 minut

  • Fotograficznej – zdjęcie lub seria zdjęć wykonanych dowolną techniką


Nagrodą w konkursie jest sprzęt cyfrowy. Nagrodzone prace będą eksponowane m.in. w ramach wystawy pokonkursowej na terenie Warszawy oraz w wydawnictwie multimedialnym. Organizatorem konkursu jest Fundacja SYNAPSIS. Więcej informacji o konkursie w regulaminie oraz na www.synapsis.org.pl


Kampania społeczna ?Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem? jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu