Obrazek
05wrz

Terapia czaszkowo-krzyżowa

 

alt

Inną formą terapii  pozytywnie wpływającą na dzieci z autyzmem jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Polega ona na wykorzystaniu specjalnych technik  dotyku i manipulacji w obrębie czaszki, kości krzyżowej, okolic kręgosłupa i stóp w celu zidentyfikowania i usunięcia napięć struktur łączno-tkankowych. Napięcia tkanek, które często występują u osób z autyzmem, są barierą dla prawidłowego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego i mogą powodować różnorodne problemy zdrowotne a także  hamować rozwój. Obniżenie tych napięć skutkuje regulacją przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, co pozytywnie wpływa na poprawę zdrowia układu trzewnego, hormonalnego i nerwowego dziecka, wpływając na objawy, które towarzyszą autyzmowi.
Terapia czaszkowo krzyżowa pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie układu limfatycznego, reguluje przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, poprawia krążenie  zwłaszcza dogłowne i śródmózgowe, poprawiając tym możliwości rozwoju poznawczego dziecka z autyzmem, jego pamięci, koncentracji uwagi i percepcji wzrokowej i słuchowej, stymulując rozwój mowy i komunikacji oraz ciekawości poznawczej Wpływa także na obniżenie pobudliwości ruchowej i obniża napięcie mięśniowe.

alt

Zajęcia prowadzone w ramach projektu  „WSPÓLNY  ŚWIAT-  kompleksowa  rehabilitacja  dzieci  i  młodzieży  autystycznej”.

Projekt w 95 % finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu