Obrazek
25sie

Wspolny Świat na lotnisku

W niedzielę 23 sierpnia wzięliśmy udział w pikniku integracyjnym Żyjmy Razem, który Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Prosta przy współudziale miejskich instytucji zorganizowało na bialskim lotnisku.

Nasze stoisko informacyjne znalazło się razem z innymi wystawcami w Miasteczku bez Barier, gdzie zaprezentowaliśmy ofertę terapeutyczno-edukacyjną ośrodka Wspólny Świat, a także plany związane z budową pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

 

Piknik był okazją do wspólnej zabawy. Szczególnie najmłodsi mieli do wyboru wiele atrakcji, w tym m.in. przejażdżki bryczkami, wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, a także zabawy i konkursy przygotowane przez miejskie instytucje kultury. Głównym punktem pikniku były występy wokalne osób niepełnosprawnych z powiatu bialskiego. Na scenie zapowiadała je wokalistka  Monika Kuszyńska, reprezentantka Polski podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Podczas trwania imprezy sprzedawane były cegiełki, z których dochód, podobnie jak ze sprzedanych podczas licytacji prac plastycznych, przeznaczony zostanie na rzecz stowarzyszenia Prosta.

Piknik, nad którym honorowy patronat sprawował prezydent Białej Podlaskiej, ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz miejskich wydarzeń. Bardzo na to liczymy, bowiem imprezy tego typu nie tylko integrują, ale przede wszystkim pomagają przełamać bariery, z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne.

Galeria >>>>

Kategoria: Do przypisania

Ułatwienia dostępu